5. Mira Jankowska

22 marca w ramach kolejnej katechezy audiowizualnej gościem naszej Wspólnoty oraz Diecezjalnego Domu Tabor była Mira Jankowska – pomysłodawczyni i rektor Mistrzowskiej Akademii Miłości, dziennikarka, publicystka, działacz społeczny. Producent, reżyser i scenarzystka widowisk, koncertów i spotkań związanych z kulturą, edukacją oraz biznesem. Autorka warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn oraz trener wystąpień publicznych, w tym medialnych. Mentor, wykładowca i mówca motywacyjny. Inspirator i kreator twórczych działań zespołowych i społecznych. Więcej o inicjatywach prowadzonych przez nią, znajdziesz  tutaj.

Mira w sposób niekonwencjonalny i bardzo oryginalny wyjaśniała, jaka jest osobista misja życiowa każdej z osób biorących udział w katechezie. Nikt z nas nie pojawił się na świecie przez przypadek. Prowadząca rozpoczęła spotkanie od zadania nam pytań: Kim jesteś i w jakiej roli występujesz? Mogliśmy bardzo aktywnie brać udział w spotkaniu, które przyjęło swoistą formę warsztatów psychologicznych. Nasz gość wielokrotnie powtarzał, że nasza tożsamość kształtuje nasze życie. Warto, więc zadawać sobie pytania, co na nią wpływa?

Tożsamość to nasze wartości, zainteresowania, temperament, doświadczenia życiowe, zalety, pragnienia, pasje, marzenia, potrzeby pochodzenie społeczne, rodzina, wychowanie, przekonanie, płeć i wygląd. Poznanie poszczególnych elementów w odniesieniu do siebie samego sprawia, że jesteśmy wstanie odkryć w sobie geniusza, a także starać się rozwijać nasze talenty, tym samym niwelować swoje wady. Mira często powtarzała, że człowiek stworzony jest do pięknych rzeczy z miłości. A Bóg pokazuje nam jak korzystać z zasobów, które w nas złożył, dlatego przez poznawanie siebie i lepszą świadomość własnej tożsamości, możemy lepiej realizować Jego plan na nasze życie. Jankowska proponowała, aby często zadawać Bogu pytania: po chce nas mieć i do czego wykorzystać. Zachęcała za Izajaszem do częstego mówienia: „Poślij mnie”( Iz 6,8). Spotkanie przebiegało w bardzo wesołej i życzliwej atmosferze.

Warto spojrzeć w lustro i uświadomić sobie KIM NAPRAWDE JESTEM!

autor: Alicja Cyrnek

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up