14 czerwca w Domu Diecezjalnym TABOR odbyło się spotkanie z Krzysztofem Antkowiakiem. Ten popularny pod koniec lat osiemdziesiątych muzyk, głosił swoje świadectwo, świadectwo człowieka, którego Bóg wyrwał z nałogów i podarował mu wielkie Miłosierdzie.

Było to jedno z pierwszych – prawdopodobnie szóste publiczne wyznanie tego muzyka o Bogu, o nawróceniu i jego „nowym„ życiu – zaznaczył to zaraz na początku spotkania.

Muzyk wielokrotnie podkreślał, że modlitwa to prosta rzecz. Przywołał przykłady osób, którzy nie mają czasu na krótką modlitwę. Sam praktykuje różne modlitwy i jak mówi, dba o relację z Bogiem. Dba o nią tak, jak się dba o relację z przyjacielem. Opowiadał jak tłumaczył swym przyjaciołom o prostej praktyce, odmawiania nawet jednej modlitwy dziennie, ale sam widzi, że nawet osoby, które obserwują jego zmianę, jego nawrócenie szukają wymówek by nie zbliżać się do Boga w modlitwie.

„Bóg jest naszym największym przyjacielem, dał mi w prezencie Miłosierdzie” – mówił Krzysztof. Mówiła także, że wszystko jest po coś. Poruszył temat zawierzenia Bogu. Podkreślił, że: „zawierza swoje życie całkowicie Duchowi Świętemu i bardzo nad sobą pracuje, aby zawierzyć”.

Po świadectwie mieliśmy okazję posłuchać koncertu z nowej dopiero powstające płyty.

A na zakończenie wraz z naszą diakonią uwielbienia zaśpiewał też piękną Koronkę do Miłosierdzia Bożego we własnej aranżacji, oraz trzy pieśni uwielbienia: „Nasz Bóg jest Wielki”, „Ty Światłość dnia” oraz „Cały świat”.

Relacje z tego wydarzenia możesz przeczytać tutaj.
Wszystkie zdjęcia z katechezy możesz zobaczyć tutaj.

autor: Kasia Zdeb
foto: Grzegorz Wolański

 

Katecheza audiowizualna „Jak smakuje zakazany owoc?”

antkowiak 1.jpg -  antkowiak 2.jpg -  antkowiak 3.jpg -  antkowiak 4.jpg -  antkowiak 5.jpg -  antkowiak 6.jpg -  antkowiak 7.jpg -  antkowiak 8.jpg -  antkowiak 9.jpg -  antkowiak 10.jpg -