6. Krzysztof Antkowiak

14 czerwca w Domu Diecezjalnym TABOR odbyło się spotkanie z Krzysztofem Antkowiakiem. Ten popularny pod koniec lat osiemdziesiątych muzyk, głosił swoje świadectwo, świadectwo człowieka, którego Bóg wyrwał z nałogów i podarował mu wielkie Miłosierdzie.

Było to jedno z pierwszych – prawdopodobnie szóste publiczne wyznanie tego muzyka o Bogu, o nawróceniu i jego „nowym„ życiu – zaznaczył to zaraz na początku spotkania.

Muzyk wielokrotnie podkreślał, że modlitwa to prosta rzecz. Przywołał przykłady osób, którzy nie mają czasu na krótką modlitwę. Sam praktykuje różne modlitwy i jak mówi, dba o relację z Bogiem. Dba o nią tak, jak się dba o relację z przyjacielem. Opowiadał jak tłumaczył swym przyjaciołom o prostej praktyce, odmawiania nawet jednej modlitwy dziennie, ale sam widzi, że nawet osoby, które obserwują jego zmianę, jego nawrócenie szukają wymówek by nie zbliżać się do Boga w modlitwie.

„Bóg jest naszym największym przyjacielem, dał mi w prezencie Miłosierdzie” – mówił Krzysztof. Mówiła także, że wszystko jest po coś. Poruszył temat zawierzenia Bogu. Podkreślił, że: „zawierza swoje życie całkowicie Duchowi Świętemu i bardzo nad sobą pracuje, aby zawierzyć”.

Po świadectwie mieliśmy okazję posłuchać koncertu z nowej dopiero powstające płyty.

A na zakończenie wraz z naszą diakonią uwielbienia zaśpiewał też piękną Koronkę do Miłosierdzia Bożego we własnej aranżacji, oraz trzy pieśni uwielbienia: „Nasz Bóg jest Wielki”, „Ty Światłość dnia” oraz „Cały świat”.

Relacje z tego wydarzenia możesz przeczytać tutaj.
Wszystkie zdjęcia z katechezy możesz zobaczyć tutaj.

autor: Kasia Zdeb
foto: Grzegorz Wolański

 

Katecheza audiowizualna „Jak smakuje zakazany owoc?”

antkowiak 1.jpg -  antkowiak 2.jpg -  antkowiak 3.jpg -  antkowiak 4.jpg -  antkowiak 5.jpg -  antkowiak 6.jpg -  antkowiak 7.jpg -  antkowiak 8.jpg -  antkowiak 9.jpg -  antkowiak 10.jpg -

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up