katecheza__web_listopad2016

We wtorek, 22 listopada 2016 r. w auli Domu Diecezjalnego Tabor odbyła się kolejna katecheza audiowizualna pt.: „Świadectwo Dzikiego”. Gościem katechezy był Grzegorz Wacław „Dziki”. Grzegorz urodził się w Rzeszowie, mieszka w Warszawie, jest mężem, ojcem pięciorga dzieci.

Grzegorz podzielił się z nami świadectwem swojego nawrócenia. Opowiedział historię swojego życia: kiedy był nastolatkiem wybuchł stan wojenny, w międzyczasie jego ojciec wyjechał za granicę do pracy i wszystkie obowiązki spoczęły na matce. W tym czasie Grzegorz zaczął się buntować, był agresywny – zamiast pomagać mamie, przejąć obowiązki ojca – szukał ucieczki, wówczas zaczął odchodzić od Kościoła. Pragnął być inny i tą inność odnalazł w ruchu punkowym. Jego życie toczyło się od koncertu do koncertu. Robił wszystko, aby zwrócić uwagę innych na siebie. W wieku 17 lat wyprowadził się do Warszawy. Był jednak w jego życiu moment, w którym mocno zainterweniował Bóg. To On wyciągnął go z narkotyków, palenia papierosów i alkoholizmu. Grzegorz dzielił się także doświadczeniem, że w domu czuł się niekochany. Doświadczenie tej miłości odnalazł we wspólnocie neokatechumenalnej, do której trafił po nawróceniu. Bóg leczył wszystkie jego zranienia wyniesione z domu. Największą rewolucją w jego życiu jest to, że czuje się całkowicie kochany przez Jezusa Chrystusa, i tą Bożą Miłością potrafi kochać swoich bliskich. Twierdzi, że jego rodzina jest jedynym jego osiągnięciem, bo sam niczego w życiu nie osiągnął, nie ukończył szkoły, a jego życie jest pasmem udręk i niepowodzeń

Kiedy się nawrócił, chciał zewnętrznie zamanifestować swoją zmianę, nosząc koszulkę z wizerunkiem Jezusa, ale nigdzie nie mógł takiej kupić, więc sam namalował taką koszulkę. Obecnie projektuje i sprzedaje takie koszulki i jak sam mówi, właśnie w ten sposób ewangelizuje.

Na końcu spotkania Grzegorz zaproponował, aby wszyscy zebrani pomodlili się o pokój w Syrii, odpowiadając na wezwanie modlitewnego challange’u Darka Malejonka.

autor: Monika Dyło
foto: Grzegorz Wolański

Cała fotorelacja z tego wydarzenia dostępna tutaj.