2. Grzegorz Wacław „Dziki”

katecheza__web_listopad2016

We wtorek, 22 listopada 2016 r. w auli Domu Diecezjalnego Tabor odbyła się kolejna katecheza audiowizualna pt.: „Świadectwo Dzikiego”. Gościem katechezy był Grzegorz Wacław „Dziki”. Grzegorz urodził się w Rzeszowie, mieszka w Warszawie, jest mężem, ojcem pięciorga dzieci.

Grzegorz podzielił się z nami świadectwem swojego nawrócenia. Opowiedział historię swojego życia: kiedy był nastolatkiem wybuchł stan wojenny, w międzyczasie jego ojciec wyjechał za granicę do pracy i wszystkie obowiązki spoczęły na matce. W tym czasie Grzegorz zaczął się buntować, był agresywny – zamiast pomagać mamie, przejąć obowiązki ojca – szukał ucieczki, wówczas zaczął odchodzić od Kościoła. Pragnął być inny i tą inność odnalazł w ruchu punkowym. Jego życie toczyło się od koncertu do koncertu. Robił wszystko, aby zwrócić uwagę innych na siebie. W wieku 17 lat wyprowadził się do Warszawy. Był jednak w jego życiu moment, w którym mocno zainterweniował Bóg. To On wyciągnął go z narkotyków, palenia papierosów i alkoholizmu. Grzegorz dzielił się także doświadczeniem, że w domu czuł się niekochany. Doświadczenie tej miłości odnalazł we wspólnocie neokatechumenalnej, do której trafił po nawróceniu. Bóg leczył wszystkie jego zranienia wyniesione z domu. Największą rewolucją w jego życiu jest to, że czuje się całkowicie kochany przez Jezusa Chrystusa, i tą Bożą Miłością potrafi kochać swoich bliskich. Twierdzi, że jego rodzina jest jedynym jego osiągnięciem, bo sam niczego w życiu nie osiągnął, nie ukończył szkoły, a jego życie jest pasmem udręk i niepowodzeń

Kiedy się nawrócił, chciał zewnętrznie zamanifestować swoją zmianę, nosząc koszulkę z wizerunkiem Jezusa, ale nigdzie nie mógł takiej kupić, więc sam namalował taką koszulkę. Obecnie projektuje i sprzedaje takie koszulki i jak sam mówi, właśnie w ten sposób ewangelizuje.

Na końcu spotkania Grzegorz zaproponował, aby wszyscy zebrani pomodlili się o pokój w Syrii, odpowiadając na wezwanie modlitewnego challange’u Darka Malejonka.

autor: Monika Dyło
foto: Grzegorz Wolański

[foogallery id=”2345″]

Cała fotorelacja z tego wydarzenia dostępna tutaj.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?