I Warsztaty psychologiczne

Warsztaty psychologiczne „Poznaj i akceptuj siebie”


W dniach 22 – 25 stycznia 2015 r. w Domu Diecezjalnym Tabor odbyły się warsztaty psychologiczne z modlitwą o uzdrowienie „Poznaj i akceptuj siebie”. Poprowadził je znany psycholog i psychoterapeuta prof. dr hab. Józef Szopiński z Lublina, wraz ze swym zespołem.

Całość warsztatów oparta była na metodzie żywego uczenia, spotykania się podczas sesji w kilkuosobowych grupach, gdzie każdy z uczestników miał możliwość poznania siebie, swojego wnętrza; zastanowienia się nad przeszłością, która mogła determinować ich życie.

Co więcej, specyfiką prowadzonych zajęć było skupienie się nie tylko na wymiarze psychicznym człowieka, ale też i na duchowym. Uczestnicy świadomie przyglądali się własnym emocjom, które towarzyszą im w różnych momentach życia, relacjom z innymi ludźmi, ale także swojej relacji do Pana Boga. Każdego dnia brali udział modlitwie, medytacji Słowa Bożego i Eucharystii, gdzie homilię wygłaszał Pasterz naszej Wspólnoty – ks. Marcin.

Kulminacją warsztatów było zapoznanie i utożsamienie się z postacią biblijnego Bartymeusza – ślepca, którego uzdrowił Jezus. (Mk 10, 46 – 52) Każdy z uczestników stawał w prawdzie, miał możliwość uświadomienia sobie, kim tak naprawdę jest. A co najważniejsze, mógł prosić Jezusa o to, czego najbardziej pragnie, czego potrzebuje, oddać Mu swoje serce, by On je uzdrowił. Miało to miejsce podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, kiedy to Jezus stanął pośrodku tłumu, i dotykał każdego bardzo mocno i osobiście, wypełniając Miłością, uzdrowieniem i potrzebnymi łaskami.

Warsztaty zakończyły się w niedzielę po południu. W atmosferze serdeczności i radości pożegnano przybyłych gości, i powrócono do domów.

Każdej zaś z osób biorących udział w sesji na pewno pozostało w głowach jedno zdanie: Jeśli chcesz zmienić swoją rodzinę, otoczenie, środowisko… musisz zacząć od zmiany siebie!

Zatem, jeśli zmienimy swoje myślenie, świat stanie się lepszy… ODWAGI! 🙂
 

autor: Jola S.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up