II Warsztaty psychologiczne „Poznaj i akceptuj siebie”


W dniach 11 – 14 czerwca 2015 r. w Domu Diecezjalnym Tabor odbyły się drugie warsztaty psychologiczne z modlitwą o uzdrowienie: „Poznaj i akceptuj siebie”. Poprowadził je, znany już nam bardzo dobrze,  prof. dr hab. Józef Szopiński -psycholog i psychoterapeuta. Wspierały specjalistyki z dziedzin psychologii, psychoanalityki oraz duchowości.

Warsztaty zgromadziły osoby zainteresowane możliwością lepszego poznania siebie, przyjrzenia się własnemu wnętrzu, a także przeszłości i swoim korzeniom, które zawsze mają ogromny wpływ na dalsze życie i postępowanie. Taka forma pozwoliła uczestnikom nie tylko rozpoznać determinanty własnego życia, ale również dała możliwość zastanowienia się nad tym, czego oczekują w przyszłości oraz umożliwiła określić sposoby osiągnięcia wymarzonego celu.

Zajęcia połączone były z nauką medytacji, która otwierała słuchaczy na działanie Ducha Świętego, a tym samym na skuteczniejsze efekty poznania siebie.

Ważnym momentem warsztatów była modlitwa uzdrowienia. W bardzo kameralnej atmosferze uczestnicy mogli oddać Jezusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie, samych siebie, swoje serce, swoje radości i smutki. Był to wieczór, w którym wiele osób doświadczyło cudownych łask Bożych.

Uczestniczy żegnając się nie szczędzili sobie serdecznych słów i uścisków. Cytując jedną z uczestniczek warsztatów: „Tylko decyzje zmieniają nasze życie” – życzymy wszystkim warsztatowiczom zebrania wspaniałych owoców tych spotkań.

autor: Alicja C.