Inicjatywa Tato.Net  zaprasza ojców i matki na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami. 

7s_koloZ raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną  – na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązuje do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce „Serce ojca”.

7s_malzenstwa

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Podczas warsztatów dowiesz się jak:

– utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne – praca zawodowa,

– rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa,

– wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju,

– stworzyć i wdrożyć  praktyczny plan działania dla taty,
– zobaczyć jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca – będziesz miał okazję wymienić doświadczenia w męskim gronie i tworzyć środowisko aktywnych i zaangażowanych  ojców, a żona wraz z innymi kobietami przyjrzy się bliżej różnym formom wspierania i odkrywania ojcostwa.

7sekretow-dc
Co mówią o warsztatach uczestnicy?

Po tygodniu od zakończenia warsztatów moje dzieci powiedziały mi: „Tato! Ty teraz jesteś jakiś bardziej normalny. Tato! Nasza rodzina jest trochę lepsza.” Wiem, że to początek drogi i ciężkiej pracy, ale warsztaty to najwspanialszy prezent jaki mogłem dać moim dzieciom i mojej rodzinie. –Przemek

Czas spędzony na warsztatach to bardzo dobra inwestycja. To bez wątpienia dla mnie drogowskaz do poszukiwania, inspiracja do podejmowania działania w codziennej drodze, do odkrywania i radowania się powołaniem, jakim jest ojcostwo. – Tomek

Fundacja Charismata im. św. Pawła Apostoła jest współorganizatorem warsztatów „7 sekretów efektywnego ojcostwa”

Warsztaty odbędą się w dniach 24-25 października 2014 w Bernardyńskim Centrium Religijno Kulturowym w Rzeszowie, ul. Sokoła 8.

Więcej szczegółów na stronie Tato.Net.