Zasady grupki dzielenia

  1. Nie ma złych odpowiedzi na postawione pytania. Są tylko złe komentarze. Każdy mówi, co myśli, jak to wygląda u niego i nie mamy mu prawa powiedzieć, że źle powiedział (nikt z uczestników, ani animator, ani pomocnik, ani uczestnik). Możemy swobodnie wyrazić swoje własne zdanie, nawet jeżeli wydaje się nam głupie.
  1. Nie komentujemy poglądów/ przemyśleń innych osób. Nie oceniamy wypowiedzi innych. Możemy powiedzieć, że uważamy inaczej i powiedzieć co myślimy, ale nie możemy powiedzieć: „źle myślisz, to zupełnie nie tak, jesteś głupi…”
  1. Nie tłumaczymy i nie wmawiamy innym swoich poglądów. Każdy ma prawo do swojego zdania i nie możemy starać się go przekonać do przyznania nam racji. Jeżeli ktoś zada pytanie innym uczestnikom grupy nie tłumaczymy mu „jak to jest u niego w życiu”, ale możemy powiedzieć co my uważamy na ten temat, jakie są nasze doświadczenia. Bądźmy świadomi, że nie zawsze mamy rację i nie wiemy wszystkiego o życiu innych uczestników.
  1. Szanujemy się. Nie przerywamy sobie nawzajem, uśmiechajmy się, nie dominujmy dyskusji – dajmy się również wypowiedzieć innym.
  1. Zachowajmy dyskrecję. Uczestnicy małej grupy powinni wzajemnie zobowiązać się, iż zachowają pełną dyskrecję odnośnie wypowiedzi poszczególnych osób, oznacza to, że nie będą powtarzać jej innym osobom, ani komentować jej między sobą.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?