IV Wieczory Charyzmatyczne

Wieczory_charyzmatyczne_IV_n

Tematyką dzisiejszego wieczoru, było uwielbienie. Na początku mieliśmy okazję usłyszeć konferencje na temat modlitwy „Ojcze nasz”, a następnie przeszliśmy do praktycznego uwielbiania Boga, najpierw podczas Eucharystii, a później Ciała Chrystusa w monstrancji.

Ksiądz Daniel, który wygłosił dzisiejszą konferencje mówił o uwielbieniu, o tym, że jest to najpiękniejsza modlitwa, bezinteresowna, bo za nic nie dziękujemy, nie przepraszamy czy prosimy tylko uwielbiamy Boga w Jego istocie, stworzeniu. Uwielbiamy Boga w szczęściu, radości, jak również w smutku i trudnościach. Uwielbiamy Go w człowieku, nawet tym, który nas skrzywdził, bo możemy potępić czyny, ale nie człowieka, który je popełni.
Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. Marcin Szopiński. Mówił o zburzeniu murów Jerozolimy o tym, że teraz Bóg będzie ognistym murem. My często w naszym życiu stawiamy obwarowania, tylko, że one często oddzielają nas od Boga, a nie od zła. Budujemy sobie zabezpieczenia i prosimy Boga przemieniaj nas dogłębnie, ale nie niszcz moich obwarowań. Może, dlatego modlimy się, a nie otrzymujemy, bo najpierw muszą runąć mury nieprzebaczenia, obłudy, samowystarczalności, naszych planów. Jeśli podejmiemy to ryzyko, to rozraduje się serce nasze i Bóg będzie leczył, uzdrawiał.

Podczas adoracji oddawaliśmy swoje życie Jezusowi i wyrzekaliśmy się naszego królowania w nim, by centralne miejsce na tronie naszych serc mógł zająć Bóg. Oczyszczał nas Ogień Miłości byśmy mogli żyć w Jezusie, żyć w obfitości, obfitości miłości. Przez sakrament chrztu świętego staliśmy się dziećmi Boga, dziedzicami Jego królestwa.

Duch Święty mówił, że Bóg Ojciec, ufających uchroni przed śmiercią i będzie karmił ich w czasie głodu, będzie naszą obroną i tarczą.

Uwielbialiśmy Boga z Radością w modlitwie jednoczesnej, a następnie kapłan wszedł w tłum z Jezusem i przechadzał się między nami. Był to kolejny sobotni wieczór małych cudów i wielkiego błogosławieństwa. Wyszliśmy ubogaceni i promieniejący Bożą radością.

Zdjęcia ze spotkania możesz zobaczyć tutaj.
Relacje z tego wydarzenia możesz przeczytać tutaj.

autor: Marta Sokołowska
fot. Alicja Cyrnek

IV Wieczory Charyzmatyczne na Taborze

iv wch1.jpg -  iv wch 2.jpg -  iv wch3.jpg -  iv wch 5.jpg -  iv wch 6.jpg -  iv wch 4.jpg -  iv wch 7.jpg -  iv wch 8.jpg -  iv wch 9.jpg -  iv wch 10.jpg -  iv wch 11.jpg -  iv wch 12.jpg -  iv wch 13.jpg -  iv wch.jpg -  iv wch 14.jpg -

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up