Gościem specjalnym XI wieczorów Charyzmatycznych na Taborze był ks. Adam Kubiś, który wygłosił konferencję dotyczącą uwielbienia oraz homilię.

Z konferencji dowiedzieliśmy się między innymi, że uwielbienie i radość są owocami doświadczania prawdziwego obrazu Boga. Uwielbiać to „czynić wielkim Boga”, a więc uznać prawdę, że Bóg jest wielki, a ja – człowiek zupełnie od Niego zależny. Ten kto wyzwala się z grzechu, staje w prawdzie o sobie uznając wielkość i wszechmoc Boga i jak wielka święta – Mała Arabka może mówić o sobie „jestem ciągłym nic”. Pokora bowiem pozwala zrozumieć, że moja wielkość i boskość nie są moją zasługą – są możliwe jedynie w Bogu. Odkrycie prawdy o sobie prowadzi do błogosławionego, czyli szczęśliwego życia jak widzimy to na przykładzie Maryi.

Uwielbienie Boga jest więc kontemplacją Jego działania w moim życiu. Im więcej uwielbiam, tym prawdziwszy obraz Boga noszę w sobie,bo dostrzegam więcej Jego dzieł. Jeśli uwielbiam mało, to prawdopodobnie noszę w swoim sercu nieprawdziwy obraz Boga.

Możemy zatem zadać sobie pytania:
1) Jaki jest mój obraz Boga?
2) Jaka jest moja modlitwa?

Podczas Eucharystii wysłuchaliśmy homilii w oparciu o Rodowód Jezusa Chrystusa (Mt1,1-17), z której dowiedzieliśmy się m.in. tego, że sprawiedliwość jest synonimem świętości. Jest gotowością poświęcenia własnych planów, korzyści, a nawet życia dla wypełnienia woli Boga.

Czas adoracji był zaś zanurzeniem w miłosiernym sercu Ojca, w którym każdy jest kochany i ma swoje miejsce.

autor: Anna Prucnal

Cała fotorelacja z tego wydarzenia dostępna tutaj. /fot. Alicja Cyrnek/