IX Wieczory Charyzmatyczne na Taborze

Wieczór Charyzmatyczny na Taborze, który odbył się 23. kwietnia doskonale wkomponował się i ubogacił nasze rekolekcje wspólnotowe, które obecnie przeżywamy.
Zasłuchani w niezwykle głęboką konferencję księdza Bogusława Jaworskiego, odkrywaliśmy bogactwo Dzienniczka św. siostry Faustyny. Kapłan przybliżył nam sposoby uwielbiania Boga, które praktykowała nasza święta rodaczka. Siostra Faustyna trwając na modlitwie, świadoma swojej niedoskonałości – zapraszała całą społeczność Świętych i Aniołów.

Konferencja była dla nas świetnym przygotowaniem do Eucharystii, która jest jak zwykle najważniejszym momentem wieczoru. To właśnie wtedy możemy oddać Panu, to wszystko z czym sobie nie radzimy, co jest trudnego w naszym życiu, a jednocześnie nie możemy zapominać o dziękczynieniu i Uwielbieniu Go za wszystkie łaski i cuda, których nieustannie doświadczamy. Nie zawsze są one spektakularne, ale warto zatrzymać się czasem na chwilę i zobaczyć, jak Bóg troszczy się o nas w naszej codzienności, w tym, co prozaiczne. Pamiętajmy, że On pragnie wszystko przenikać Swoją Miłością.

Podczas Wieczoru Charyzmatycznego nie mogło zabraknąć również Uwielbienia Pana, które rozpoczęliśmy słowami pieśni pełnej mocy:

Cały świat niech pozna Cię, Twą potęgę, i chwałę i moc,
każdy język wyzna, że: Jesteś Panem!
Każdy naród dowie się o miłości i łasce Twej!
Każdy człowiek uzna, że: Jesteś Panem

Śpiewając ze wszystkich sił, wielbiąc naszego Boga mogliśmy zbliżyć się do Niego, a On zapewniał nas, o Swojej Miłości, przytulał nas. Zostaliśmy też zaproszeni do wyznawania miłości wobec najbliższych, którzy może nie raz nas zranili i trudno jest nam mówić, że ich kochamy. Faktycznie, sami swoimi siłami niewiele możemy – ale zostaliśmy utwierdzeni, że to sam Jezus chce ukochać te osoby przez nas! Nie bójmy się, zatem obdarowywać naszych bliźnich MIŁOŚCIĄ! Czerpmy siłę od Jezusa, który ma dla nas niewyczerpane zdroje łask i hojnie chce je na nas wylewać! Codziennie, pragnąc Jego Obecności w naszym życiu i otwierając dla Niego nasze serce – doświadczymy pokoju, którego nie da nam świat!  Nasz Bóg jest Wielki i pragnie już tu na ziemi, ofiarować nam więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić! Pragnijmy, zatem i trwajmy ze wszystkich sił w Panu, bo tylko On może spełnić najskrytsze pragnienia naszego serca!

[srizonfbalbum id=1]

autor: Monika Mach – Wała
foto: Alicja Cyrnek

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up