VI Wieczory Charyzmatyczne

Wieczory_charyzmatyczne_VI_n

Dzisiejszy „ Andrzejkowy” Wieczór Charyzmatyczny rozpoczął się jak zawsze wezwaniem Ducha Świętego pieśnią:

„Duchu Święty przyjdź
I uwolnij moje serce!….”

I tym samym, było to przygotowanie do wysłuchania konferencji prowadzonej przez Ks. Krzysztofa Kołodziejczyka. „Moc uwielbienia” – temat przewodni konferencji został nakreślony przez prowadzącego bardzo obrazowo.

Następnie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Marcina Szopińskiego, ks. Krzysztofa Kołodziejczyka i ks. Mariusza Wawrzynka. W swoim kazaniu Ks. Marcin oparł się na wizjach z czytań z Księgi proroka Daniela /Dn 7,2-14/. Możemy być wspaniali we własnych oczach, ale kiedy brakuje nam osobistej relacji z Chrystusem, kiedy zostaje pusty kult, ale brakuje uznania Jezusa za Zbawiciela – jesteśmy straceni. Być może wizje z Księgi proroka Daniela już się urzeczywistniają, ale jest nadzieja – panowanie bestii jest ograniczone w czasie, potem nastąpi Królestwo Mesjasza.

Po zakończonej Eucharystii wspólnie mogliśmy uwielbiać naszego Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Nasze serce mogło przylgnąć do Niego, oddając mu te wszystkie trudne sytuacje, które tak mocno nas dotykają, nasze lęki, samotność, odrzucenie ze strony innych.
Jezus chce, abyśmy zawsze zwracali się do Niego. W każdej sytuacji mówili mu o swoich trudnościach, bo On każdego z nas zna doskonale, On zawsze będzie z nami i będzie nas prowadził. Nawet na pustyni nakarmi Cię do syta. Pan jest tym, który karmi, który gasi każde pragnienie w naszym sercu. On doskonale widzi, co jest w naszych sercach, zna nasze pragnienia, potrzeby, obawy. I dlatego jest w stanie zaspokoić to wszystko. On nie jest Bogiem umarłych, ale Bogiem Żywych! Nie chce dla nas smutku, ale wszechobecną radość. Dlatego przychodzi i podnosi nas z naszych trudności. Kieruje swój wzrok na nas, pokazuje cel i kierunek.

Z błogosławieństwem rozeszliśmy się do swoich domów, rodzin, spraw niosąc w sercu nową siłę, z jeszcze większą wiarą wchodząc w adwentowy czas.

Następne Wieczory Charyzmatyczne odbędą się 23 stycznie 2016. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia ze spotkania możesz zobaczyć tutaj.
Relacje z tego wydarzenia możesz przeczytać tutaj.

autor: Kasia Z, Klaudia W.
fot. Alicja C.

6 wch.jpg -  6 wch 4.jpg -  6 wch 10.jpg -  6 wch 2.jpg -  6 wch5.jpg -  6 wch 5.jpg -  6 wch 1.jpg -  6 wch 3.jpg -  6 wch 6.jpg -  6 wch 7.jpg -  6 wch 8.jpg -  6 wch 9.jpg -

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up