Czym jest Odnowa?

Odnowa w Duchu Świętym (zwana też Odnową Charyzmatyczną) będąc w sercu Kościoła katolickiego nie ma „ziemskiego” założyciela i instytucji. Jest pełnym mocy poruszeniem Ducha Świętego, wiosną Kościoła, mającą odmłodzić każdą sferę życia, a także kanałem, przez który łaska spływa na każdego ochrzczonego.

Mówi się, że Odnowa przyszła do Polski przez „Ruch Światło-Życie” w latach 70. XX wieku. Cechą charakterystyczną wyróżniającą Odnowę jest uświadomienie tego, że rola Ducha Świętego nie zmieniła się od dnia Pięćdziesiątnicy, że również dziś możemy doświadczyć wylania Jego łaski, Jego darów, Jego mocy, tak samo, jak doświadczyli tego pierwsi chrześcijanie.

Odnowa nie chce być grupą specjalizującą się w Duchu Świętym i jego darach. Chce uczyć żyć na co dzień z Duchem Świętym, a więc słuchać i wypełniać Jego wolę. Dlatego bardzo duży akcent kładziemy na modlitwę indywidualną, na codzienną lekturę Pisma św. i modlitwę wspólnotową. Kładąc nacisk na istotną rolę Ducha Bożego, Katolicka Odnowa Charyzmatyczna, skupia się na Jezusie Chrystusie, w którym uznaje Pana i Zbawiciela wszelkiego stworzenia, nauczając, że poznanie Syna jest jedyną drogą do Ojca, a nowe życie oznacza życie w Kościele, świadectwo i służbę na wzór Maryi. Ewentualne problemy doktrynalne zawsze są rozwiązywane w odniesieniu do Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.

Jeśli chcesz poznać Boga i pogłębić swoje życie duchowe DOŁĄCZ DO NAS!

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up